Напрямки

Дитяча дерматологія

Дитяча дерматологія – розділ медицини,що вивчає захворювання шкіри і її придатків(волосся,нігтів) у дітей.

Дитяча шкіра,особливо шкіра немовлят,відрізняється від шкіри дорослих. Шкіра дітей є дзеркалом багатьох захворювань внутрішніх органів. Гастрити,харчові алергії, глистні інвазії та багато інших хвороб у дітей мають прояви на шкірі. Порушення в харчуванні дітей,засилля вуглеводних продуктів таких як цукерки,печиво,солодкі соки,безліч консервантів у продуктах тривалого зберігання – все це є основою харчових алергій у дітей.

atop derm grudЗахворювання шкіри у дітей є складовою загальної дерматології, але важко не погодитись, що цей розділ відзначається суттєвими особливостями перебігу захворювань шкіри, низкою вроджених патологій, іноді й схильністю до продовження захворювання і в подальші роки. Значною мірою ці захворювання визначені морфологічними та фізіологічними особливостями дитячої шкіри. Саме в дитячій дерматології звертають на себе увагу атиповий перебіг хронічних дерматозів, схильність до тяжкого перебігу алергодерматозів, набагато частіше, ніж у дорослих, зустрічаються паразитарні, мікотичні та бактеріальні інфекції шкіри.

Труднощі діагностики та лікування зумовлюють захворювання шкіри новонароджених, іноді їхній перебіг стає досить загрозливим і потребує від лікаря екстрених дій. До того ж дерматолог має призначити зовнішню терапію, враховуючи особливості дитячої шкіри. Значну питому вагу серед захворювань шкіри в дітей складають генодерматози, і лікар – дитячий дерматолог першим встановлює діагноз спадкового захворювання. Іноді досить тяжкими ознаками супроводжуються бактеріальні ураження шкіри у дітей.

Дитячий дерматолог, безумовно, має володіти знаннями щодо епідеміологічної тактики при паразитарних захворюваннях шкіри у дітей,вміти запобігати розповсюдженню бактеріальних інфекцій. Дитячий дерматолог визначає показання щодо надання хворій дитині інвалідності.

Слід підкреслити,що до дитячої дерматології належать і патологічні стани шкіри у підлітків,що пов’язане з періодом гормонального становлення і зумовлює труднощі їх соціальної адаптації.

dermatolog

Дитячий дерматолог – це лікар, який знаходить основну проблему організму дитини, що як дзеркало відображається на шкірі маленького пацієнта.

Коли слід звертатися до дитячого дерматолога:

• висип, що швидко розповсюджується;

• яскраві з набряком і лущенням щічки;

• плями у колоподібної форми, котрі з’являються після тісного спілкування дитини з котиками, собачками та іншими тваринками;

• свербіж шкіри;

• поява висипу на тлі підвищеної температури тіла;

• підліткові висипи на шкірі обличчя;

• при підозрі на укус кліща, іншого паразиту.

Дитячий дерматолог діагностує та лікує такі захворювання : 

• пелюшковий дерматит;

• атопічний дерматит;

• акне (вугрова хвороба);

• периоральний дерматит;

• герпетична, інфекційна висипка;

• педикульоз (вошивість);

• короста;

• рожевий лишай;

• грибкові ураження шкіри;

• себорейний дерматит;

• кропивниця;

• бородавки, папіломи;

• реакції на укуси комах;

• всі зміни шкіри,що зявились після контакту з тваринами.

Батьки повинні чітко усвідомити, що навіть звичайний “прищик” може бути ознакою початку розвитку серйозного захворювання, тому візит до лікаря є обов’язковим!

Трихологія

Трихологія ( від грец. ”Trihos” – волосся, ”logos” – наука ) – це відгалуження дерматології, що спеціалізується на вивченні та лікуванні волосся і шкіри голови. Наше волосся росте і випадає протягом всього життя. У здорової людини воно постійно самооновлюється. Якщо ж цей процес порушився – волосся треба лікувати. На випадіння волосся, лупу, свербіж голови найчастіше скаржаться перукарям. Але косметичні засоби не лікують, а лише тимчасово усувають симптоми.

Ці проблеми неможливо вирішити без консультації і діагностики лікаря-трихолога, який допоможе Вам:

  ♦ встановить причину проблеми з волоссям;

♦ проведе професійне лікування;

♦ підбере засоби для правильного догляду за Вашим волоссям і шкірою голови.

36878 0

ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА КОНСУЛЬТАЦІЄЮ ДО ТРИХОЛОГА, ЯКЩО ВАС ТУРБУЄ:

♦ себорейний дерматит (лупа);

♦ ламке, тонке, неслухняне волосся, що сильно заплутується;

♦ посічені кінці;

♦ свербіж шкіри голови;

♦ жирна чи суха шкіра голови;

♦ сильне випадання волосся.

Здорове волосся повинно бути блискучим, густим, еластичним і слухняним. Втім чимало проблем можуть порушити його зовнішній вигляд, або спричинити випадання. Серед причин – зовнішні фактори, такі як неякісний догляд, погана екологія, хімічний вплив при фарбуванні, сушка гарячим феном, а також внутрішні - незбалансоване  харчування, ендокринні, імунні захворювання, гормональні порушення, тощо.

ПІД ЧАС ПЕРВИННОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЛІКАР-ТРИХОЛОГ ПРОВОДИТЬ:

♦ збір скарг на момент звернення;

♦ збір анамнезу захворювання (аналіз історії виникнення хвороби, а також попереднє лікування, його ефективність);

♦ збір анамнезу життя (аналіз фонових захворювань і станів, особливості роботи, харчування);

♦ цифрову відео-діагностику (дерматоскопію), під час якої лікар визначає стан шкіри голови; щільність, якість і товщину волосся; наявність пошкоджень;

ЗА НЕОБХІДНІСТЮ:

♦ дає рекомендації за планом дообстеження (лабораторні аналізи, інструментальні дослідження)

♦ призначає консультації суміжних спеціалістів (ендокринолог, гастроентеролог, гінеколог), оскільки хвороби волосся часто сигналізують про внутрішні захворювання організму.

Пацієнту надаються рекомендації з лікування (медикаментозне, апаратне, лікувальні процедури, рекомендації по догляду і профілактиці).

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВОЛОССЯ:

1. Загальна терапія – для усунення основної причини захворювання, призначення лікувальних засобів, вітамінно-мінеральних комплексів.

Vidyi pilingov dlya kozhi golovyi 500x333

2. Пілінг розроблений для глибокої очистки шкіри голови,  вустя волосяного фолікула і протоки сальної залози. Його дія спрямована на видалення рогових лусочок. Він активізує кровообіг, сприяє оксигенації волосистої частини голови. Готує шкіру до проникнення активних речовин препаратів.

3. Фізіотерапія: дарсонвалізація, кріотерапія, мікрострумова терапія кожен із цих методів має свої переваги і призначається в залежності від індивідуальних особливостей волосся пацієнта.

215454

4. Мезотерапія — сучасний і ефективний метод лікування волосся і шкіри голови. Покращує метаболічні процеси шкіри голови і мікроциркуляцію крові. Методом мікроін'єкцій в шкіру голови вводяться поживні речовини, вітаміни, антиоксиданти, мікроелементи, які безпосередньо впливають на волосяну цибулину. 

   В результаті збільшується тривалість життя волосини, прискорюється ріст волосся, воно стає більш міцним і блискучими.

5. Масаж волосистої частини голови покращує кровообіг, впливає на точки росту волосся, підвищує сприйнятливість шкіри, посилюючи живлення волосяних фолікулів. Масаж з натуральними рослинними оліями покращує стан шкіри голови, зміцнює волосся по всій довжині, бореться із випадінням і ламкістю.

Краса врятує світ, а трихолог - красу і здоров’я вашого волосся.