Естетична медицина

ХІМІЧНІ ПІЛІНГИ

Гладенька, пружна і шовковиста шкіра – давній ідеал краси і мрія кожної жінки. Підтримка шкіри у такому стані забезпечується постійними процесам відлущення відмерлих і пошкоджених клітин та синтезу нових елементів. На жаль, з віком фізіологічні процеси відновлення шкіри значно сповільнюються, що призводить до появи вікових косметичних дефектів. Вони можуть з’явитися і в молодшому віці, що пов’язано зі шкідливою дією на шкіру ультрафіолетових променів, теперішньою екологією. Найбільш ефективною косметологічною процедурою, спрямованою на боротьбу зі старінням є пілінг.

Пілінг – (від англійського слова to peel – чистити) косметична процедура, за допомогою якої відбувається відлущення верхніх шарів епідермісу, яке супроводжується стимуляцією процесів регенерації шкіри. У результаті пілінга покращується естетичний стан шкіри, її колір і текстура шкіри, звужуються пори, шкіра стає більш зволоженою і пружною, зменшуються зморшки, тобто шкіра виглядає більш свіжою і молодою.

Зараз найбільш популярним у косметичних салонах є хімічний пілінг, а саме гліколевий і на основі мигдалевої кислоти.

1. Показаннями для гліколевого пілінгу є проблемна шкіра, старіюча шкіра, гіперпігментація, наслідки вугрового висипу, корекція косметичних дефектів шкіри.

Метод досить м’який, ви відчуваєте лише незначне пощипування, поки засіб нанесений на шкіру. Після процедури можна сміливо виходити «у світ», оскільки шкіра сяє, пігментні плями стають менш помітними, зникає лущення. Це перші «миттєві» результати, а серйозніші зміни відбувається десь через місяць-півтора, коли молоді клітини виходять на поверхню, а в дермі (глибокому шарі шкіри) утворюються нові волокна колагену і еластину. Результатом буде помітне вирівнювання кольору шкіри, зникнення зморшок і зморщечок, зволоження більш глибоких шарів шкіри, покращення її рельєфу, зникнення гіперпігментації, нормалізація діяльності сальних залоз, звуження пор, антиоксидантна і протизапальна дія.

На сьогоднішні день гліколевий пілінг – це в якійсь мірі альтернатива пластичній хірургії.

2. Мигдальний пілінг прекрасно підходить для очищення тонкої шкіри, а також шкіри з куперозом, дає мінімальне подразнення, підсушує шкіру. Завдяки дії кислоти м’яко стимулюється вироблення колагену і еластину.

Цей вид пілінгу є одним з найбільш ефективних при лікуванні акне, оскільки мигдальна кислота є сильним кератолітиком (речовина, яка активізує відлущення відмерлих клітин з поверхні шкіри), впливає на патогенез виникнення акне, має бактерицидну дію.

Також він розгладжує зморшки, стимулює синтез колагену, активізує клітинне оновлення, вирівнює дефекти пігментації, значно покращує структуру шкіри, підвищує місцевий імунітет і активізує ліфтинговий ефект. Крім того, мигдальний пілінг використовується для підготовки шкіри до лазерної шліфовки. Це заміна чистки обличчя при вугровому висипі, пошкодженому шкірному рельєфу.

І найголовніше, процедура не викликає такої побічної дії як післяпілінгова гіперпігментація і тому її можна застосовувати в період сонячної активності.